Lego Education Story Starter

JĘZYK  POLSKI  Z  LEGO®  EDUCATION

Program LEGO® EDUCATION Story Starter rozwija kluczowe umiejętności  komunikacyjne w edukacji  wczesnoszkolnej.

Story Starter to narzędzie do inspirowania i motywowania uczniów do nauki czytania i rozwijania umiejętności twórczych.  Dzieci – pracując w małych grupkach – tworzą własne opowiadania, ilustrując je konstrukcjami  z klocków LEGO®. Dedykowana aplikacja pomoże w dokumentowaniu pracy, pisaniu  ilustrowanych opowiadań, komiksów, artykułów prasowych itd… To również doskonałe narzędzie do omówienia i utrwalenia zagadnień sprawiających uczniom szczególne trudności.

Program LEGO® EDUCATION  Story Starter – korzyści dla uczniów:

  • Uczniowie angażują się w lekcję i zaczynają współpracować, dzieląc się pomysłami, koncepcjami   i historiami, dzięki praktycznemu zastosowaniu LEGO®.
  • Konstrukcje z klocków ułatwiają uczniom skupić się  na widocznych szczegółach i wspomagają zachowanie   naturalnego biegu zdarzeń podczas opowiadania.
  • Proste i jednocześnie potężne narzędzie do   dokumentowania pracy zwiększa zainteresowanie   ćwiczeniami.
  • Narzędzie pozwala na łatwe wprowadzenie uczniów  w analizę tekstu i charakterystykę postaci.

Praca w systemie Lego® Education rozwija umiejętność samodzielnej nauki. Uczy także pracy w ładzie i porządku.

Wszystkie zajęcia rozpoczynamy Gimnastyką Mózgu®, czyli ćwiczeniami fizycznymi opracowanymi w taki sposób, aby zintegrować pracę ciała i umysłu. Dzięki ćwiczeniom Gimnastyki Mózgu® wszystkie części mózgu włączają się i mogą ze sobą współpracować. Na zajęciach nauczymy dzieci również  podstawowych i łatwych technik koncentracji, które samodzielnie będą mogły wykorzystać w codziennej nauce.

Opinie:

„Poziom  zainteresowania – ponadprzeciętny. Motywacja do pisania – zapewniona. Współpraca niesamowita !”

-fragment prasowej recenzji po zajęciach opartych na Story Starter-

„Podczas lekcji języka obcego, historii, przyrody czy filozofii, dzieciaki z zaangażowaniem realizowały scenariusz zajęć, mimo różnic w stopniu opanowania materiału, poziomie początkowej motywacji a także temperamentu. Tego jeszcze nie było !”

-Dyrektor szkoły-

„Stworzenie krótkiej historyjki,  składającej się z trzech części to już coś. Dodatkowo oprogramowanie zwiększa poziom zaangażowania – pozwala na dokumentację i zaprezentowanie pracy w formie pisemnej. Duża liczba szablonów daje możliwość złożenia uczniowskich konstrukcji w komiks, gazetę albo książkę z opowiadaniami.”

-opinia doradcy metodycznego-


Więcej o metodzie:

Lego®Education Story Starter jest przeznaczony do pracy w ramach edukacji polonistycznej i języka polskiego w szkole podstawowej. Pakiet Story Starter ma za zadanie rozwijać umiejętności mówienia, słuchania, czytania i pisania, zdolności językowe oraz obszary wiedzy technicznej i edukacji cyfrowej.

Lego®Education Story Starter to wyjątkowe, twórcze narzędzie edukacyjne, które pozwala uczniom tworzyć narracje i opowiadać historie w naturalny sposób. Rozwija ono umiejętność mówienia, słuchania, czytania, pisania i rozumienia. Story Starter od pierwszej chwili angażuje uczniów, motywując ich do wykorzystania swojej wyobraźni do rozwijania i tworzenia historii, postaci i fabuł.

Opowiadanie i tworzenie historii w ramach struktury narracyjnej znacząco rozwija umiejętności językowe i zachęca uczniów do przedstawiania z większą pewnością siebie opowieści, historii i wydarzeń z codziennego życia. Szeregowanie wydarzeń w naturalnym porządku pozwala lepiej je zrozumieć i pobudza wyobraźnię, zachęcając do tworzenia i pomagając uczniom rozwijać nowatorskie pomysły.

Uczniowie rozwijają umiejętności objęte podstawą programową oraz umiejętność twórczego, krytycznego myślenia, gdy własnoręcznie tworzą scenopisy, sceny, obiekty i stworzenia, nadają charakter postaciom, czy piszą dialogi, wymyślają ekscytujące sceny akcji i zaskakujące fabuły, zapewniają historiom odpowiednie rozpoczęcie i zakończenie, ustalają chronologię i przebieg zdarzeń. Scenariusze edukacyjne – które można dostosować do poziomu rozwoju uczniów – krzewią ideę różnorodności i zachęcają uczniów do współpracy oraz dzielenia się pomysłami, ideami i doświadczeniami.

Lego®Education Story Starter pozwoli uczniom:

  • Mówić z pewnością siebie w różnych sytuacjach
  • Tworzyć historie, określać ich chronologię i opowiadać je na nowo
  • Rozwijać umiejętności mówienia, słuchania i rozumienia
  • Rozwijać umiejętności czytania i pisania • Analizować historie, postacie i fabuły
  • Rozpoznawać gatunki literackie i rozumieć ich koncepcję
  • W naturalny sposób wykorzystywać rozwiązania techniczne i edukację cyfrową
Obejrzyj film 1:

Obejrzyj film 2:


OBJAŚNIENIA DO FILMU NR 2:

To nie chwyt reklamowy. To historia, która wydarzyła się naprawdę ….
Tłumaczenie:

Napisy: “To jest Mollie. Ma 7 lat. Od kilku lat Mollie boryka się z umiejętnością czytania i pisania. Proste czytanki i zadania pisemne stały się źródłem rzeczywistego lęku. Ucierpiała radość czerpana ze szkoły. Jej rodzice byli zmartwieni. Szkoła do której uczęszczała Mollie wprowadziła Lego Education Story Starter. Innowacyjny, nowy pomysł, który łączy prawdziwe cegiełki i figurki Lego z unikalnym oprogramowaniem komputerowym. Poprawiając umiejętność czytania, pisania i mówienia…w trakcie dobrej zabawy. W styczniu 2014 Mollie napisała i opowiedziała poniższą historię:”

 
Głos Molly: “Dawno, dawno temu Marta mieszkała na farmie z mamą i tatą. Kiedy rodzice umarli Marta musiała dbać o farmę zupełnie sama. Pewnego dnia dostała list od swoich sąsiadów Gabuelli i Karola. W liście było napisane, że chcieliby przejąć farmę a Marta mogłaby mieszkać w ich dworze z całym jedzeniem, napojami gazowanymi, łóżkami i wszystkimi telewizorami. Marta była wniebowzięta, zawsze chciała mieszkać na dworze. Ale tej nocy miała sen, w którym dowiedziała się, żeby nie słuchać Gabuelli i Karola. “Zatrzymaj owce i pola albo twoje życie dobiegnie końca.” Następnego poranka Marta zapukała do drzwi jej sąsiadów aby wszystko wyjaśnić.
Nie było odpowiedzi. “Szukasz kogoś?” powiedział głos zza jej pleców. “Kim jesteś?” Zapytała Marta. “Jestem twoją matką, głosem z twoich snów.” “Wow,” zawołała Marta, “czy możesz mi pomóc?” “Oczywiście” anioł odpowiedział delikatnie. Marta pobiegła z powrotem na farmę a anioł pojawił się Gabuelli i Karolowi. Jej światło było tak jasne, że wystraszyła ich tak bardzo, że powyskakiwali ze skóry. “Aaaa!” krzyknęli. I uciekli aż do Australii. Marta i jej anioł żyli długo i szczęśliwie.”

Napisy: „Każde dziecko ma dużą wyobraźnię. Mollie, tak samo jak Marta po prostu potrzebowała trochę pomocy.

Oparte na prawdziwej historii.

Podziękowania dla Mollie, Pani Pankhurst, Pani Steel (Dyrektorka) i wszystkich uczniów klasy 3P w szkole podstawowej im. Św. Jana.

LEGO® EDUCATION Story Starter pozwala każdemu uczniowi na sukces.”

Brak możliwości komentowania