Dla rodziców

CLEVER SCENA – warsztaty teatralne dorośli

Zajęcia teatralno-sceniczne są świetną przestrzenią do spotkań dla rodziców i grup przyjaciół, jako forma relaksu i odpoczynku od trudów codzienności. To szansa na twórczą i nieskrępowaną zabawę, bo przecież dziecko pozostaje w każdym z nas.

Zapraszamy odważnych i nieśmiałych, mówców i milczków, pasjonatów wszelkich dziedzin. Zajęcia relaksują i odstresowują, pozwalają na uwolnienie emocji, rozwijają wyobraźnię, zdolność współpracy, pobudzają kreatywność i spontaniczność, uczą panowania nad emocjami i pokonują nieśmiałość.

Uczestnicy będą się uczyli coraz lepiej mówić i ruszać, świadomie używać swoich rąk, nóg, głosu. Techniki dramowe podnoszą wiarę we własne możliwości oraz rozwijają zdolność ekspresji niewerbalnej poprzez pracę nad ruchem ciała. Poznane techniki emisji głosu można z powodzeniem wykorzystywać w życiu zawodowym. Zajęcia pozwolą radośnie odkrywać siebie i świat z innych perspektyw.

Planujemy również przygotowanie krótkiego spektaklu, który będzie zaprezentowany w ramach corocznej imprezy podsumowującej pracę Pracowni w roku szkolnym.
Na życzenie organizujemy również warsztaty z improwizacją teatralną dla rodziców z dziećmi. To wspólne ćwiczenie wyobraźni, współpracy, poczucia humoru według zasady TAK I. To sposób na ciekawe spędzenie czasu poza szkołą i pracą i poznanie się na nowym, nie odkrytym gruncie. Warsztaty pobudzają kreatywność i spontaniczność oraz uczą współdziałania w grupie czy rodzinie.

Zajęcia dla osób dorosłych.


CLEVER PROJEKTOWANIE – warsztaty projektowania tkanin dorośli

Dlaczego tak bardzo podoba Ci się ta bluzka?
Może dlatego, że materiał z którego jest uszyta jest unikatowy i niepowtarzalny? Jak by to było stworzyć swoją własną tkaninę? Spośród mnóstwa wzorów, kolorów, materii wyszlifować coś, co wyjdzie spod TWOICH rąk, będzie unikatowe i stworzy Twój niepowtarzalny styl.

Zapraszamy wszystkich, których fascynuje tworzenie tkanin i wszelkie działania plastyczne. Nieważne, czy uważasz, że się do tego nadajesz: każdy z nas ma w sobie pokłady kreatywności, których czasem nawet nie jest świadomy. Jeśli czujesz, że to jest to, co mogłoby Ci się spodobać: przyjdź!
Na zajęciach podszlifujesz swoje umiejętności manualne, wrażliwość postrzegania kolorów, sztukę kompozycji. Poznasz rodzaje materiałów, ich właściwości, zastosowanie. Zgłębisz tajniki całego procesu twórczego: od zbierania inspiracji, rozwijania ich, poprzez dotarcie do sedna tego, co chcesz stworzyć w końcowej wersji.

Kolejnym etapem warsztatów może być kurs szycia na maszynie.

W programie warsztatów: techniki projektowania tkanin: od tkania, przeplatania, haftowania, po farbowanie. Dowiesz się jak ze starej tkaniny zrobić zupełnie nową i atrakcyjna oraz dlaczego czasem dobrze jest coś zniszczyć, żeby zyskało inną wartość.

Realnym dowodem Twojej pracy twórczej będą własne próbki tkanin. Jeśli zechcesz, będzie można je później przemienić w unikatowe ubrania. A wszystko to będzie Twoim dziełem.

Zajęcia dla osób w wieku 16-99.


WARSZTATY  WOKALNE  INDYWIDUALNE

Głos jest najstarszym i najdoskonalszym instrumentem świata. Każdy głos jest niepowtarzalny,  każdego z nas brzmi inaczej. Jednak głos to również instrument, który należy prawidłowo wyćwiczyć. Zajęcia skierowane są zarówno do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze śpiewem i poprawnym mówieniem jak i profesjonalistów pragnących doskonalić swój warsztat.

Podczas zajęć pracujemy nad:

 • techniką wokalną,
 • poprawą oddechu,
 • dykcją,
 • artykulacją,
 • łączeniem rejestrów wokalnych,
 • poszerzeniem skali,
 • interpretacją tekstu,
 • swobodnym poruszaniem się w różnych stylistykach,
 • eliminowaniem napięć,
 • komfortem śpiewania.

Oferujemy naukę śpiewu rozrywkowego za pomocą Techniki SLS. Przygotowujemy do egzaminów do szkół muzycznych, występów, przesłuchań i castingów.
Warsztaty prowadzi absolwentka wokalistyki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, mgr Logopedii i Emisji głosu, trener Speech Level Singing.

Zajęcia dla dzieci w wieku 6+, młodzieży i osób dorosłych.


EMISJA GŁOSU INDYWIDUALNA

Głos jest najstarszym i najdoskonalszym instrumentem świata. Każdy głos jest niepowtarzalny,  każdego z nas brzmi inaczej.  Jednak głos to również instrument, który należy prawidłowo wyćwiczyć aby brzmieć pewnie, mówić wyraziście, interesująco i zaprezentować się doskonale w każdej sytuacji. Źle brzmiący głos, niedbała wymowa i niestaranna dykcja niekorzystnie wpływają na to, jak jesteśmy odbierani.

Zajęcia skierowane są do:

 • dzieci, jako trening poprawnej wymowy, wspomaganie terapii logopedycznych, wzmacnianie pewności siebie przy odpowiedziach ustnych w szkole
 • młodzieży, jako trening autoprezentacji, wystąpień publicznych, przygotowanie do egzaminów ustnych
 • dorosłych, którym zależy na prawidłowym, zdrowym i efektywnym dysponowaniu głosem w pracy zawodowej, podczas przemówień, prezentacji i
 • prowadzonych szkoleń.

Podczas zajęć pracujemy nad:

 • korygowaniem wad wymowy,
 • ćwiczeniami  samogłosek,
 • ćwiczeniami  emisji głosu,
 • ćwiczeniami  oddechowymi,
 • ćwiczeniami  nośności głosu,
 • elementarnymi  zadaniami  aktorskimi,
 • ćwiczeniami  dykcyjnymi na tekście,
 • improwizacją na tekście,
 • autoprezentacją i sztuką wystąpień  publicznych.

Warsztaty kształtują swobodę w posługiwaniu się głosem, znajomość normy ortofonicznej i zasad poprawnej wymowy. Uczą jak wykorzystać możliwości swojego głosu, jak mówić, by wzbudzić zainteresowanie i uznanie słuchaczy, jak podczas wystąpienia dobrze się zaprezentować i zwalczyć objawy stresu i tremy.

Warsztaty prowadzi absolwentka wokalistyki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, mgr Logopedii i Emisji głosu, trener Speech Level Singing.

Zajęcia dla dzieci w wieku 10+, młodzieży i osób dorosłych.

 

Brak możliwości komentowania